Прибузька сільська рада
Миколаївська область

Роз'яснення для суб'єктів господарювання щодо профілактики поширення коранавірусної хвороби ( COVID-19 )

Дата: 22.01.2021 15:27
Кількість переглядів: 14908

 Фахівцями Первомайського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області постійно проводяться перевірки виконання вимог постанов Головного санітарного лікаря України в ході яких проводиться  широка  інформаційно-   роз’яснювальна  робота  щодо профілактики поширення коранавірусної хвороби ( COVID-19 ) . Протягом тижня проведено  -26 перевірок  об’єктів торгівлі,  виявлено 3 порушення , складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення. Під час перевірок з’ясовано, що більшість працівників об’єктів не обізнані з питання  застосування  дезінфікуючих засобів та проведення дезінфекції, що є дуже важливим в дотриманні карантинних вимог. 

       Фахівці Первомайського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області роз’яснюють, як дезінфекція може стати справжнім помічником у боротьбі з інфекційними хворобами.

 

Як та навіщо проводити дезинфекцію

Мікроорганізми можуть приносити не тільки користь, а і завдавати шкоди.  Хвороботворні представники відіграють значну роль в інфекційному процесі і здатні уражати велику кількість людей одночасно, викликаючи епідемії та пандемії.

Співіснуючи з найменшими представниками тваринного світу, людство дійшло висновку, що боротися з патогенними - необхідно.

Одним із способів такої боротьби є дезінфекція, тобто знищення в середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб, наприклад, за допомогою дезінфекційних засобів.

Дезінфекційні засобице спеціальні препарати, призначені для знищення різних збудників інфекційних хвороб, які пройшли державну реєстрацію в Україні та мають відповідне свідоцтво.

Слід зазначити, що такі засоби як «Білизна», «Доместос» та їм подібні є миючими, а не дезінфікуючими і призначені для використання в домашніх умовах. В організованих колективах та місцях масового перебування людей, де є загроза у одночасному їх інфікуванні, необхідне застосування більш дієвих деззасобів.

Придбати дезінфекційні засоби можна тільки в аптеках або спеціалізованих підприємствах, а застосовувати необхідно лише згідно затвердженої інструкції, яку підприємство зобов’язане надати покупцеві. Тільки за умови суворого дотримання правил приготування та зберігання робочого дезрозчину, використання відповідної концентрації буде не лише ефективним, але й безпечним для оточуючих.

Слід зазначити, що для різних типів інфекцій (мікробних, вірусних, грибкових тощо) та різних об’єктів знезараження (інструменти, посуд, білизна, поверхні, санітарно-технічне обладнання тощо) передбачені різні концентрації робочих розчинів дезінфікуючого засобу, а також час та спосіб обробки.

Після визначення необхідної концентрації, потрібно з’ясувати ще й кількість робочого розчину. Для цього визначаємо площу поверхонь, що підлягають дезобробці чи об’єм розчину, необхідний для занурення предметів. Потім, враховуючи норму витрати для різних способів обробки (протирання, зрошення, занурення, замочування), вираховуємо необхідну кількість.

Запам’ятайте: будь-який дезінфікуючий засіб є токсичним і небезпечним, тому всі роботи з приготування та застосування дезінфекційних розчинів потрібно виконувати з використанням засобів захисту органів дихання та очей, у захисному одязі.

Зберігати дезінфікуючі засоби та розчини потрібно в недоступних для сторонніх осіб, особливо дітей, місцях, окремо від лікарських засобів та харчових продуктів. Відпрацьовані та невикористані робочі розчини необхідно зливати у каналізацію.

 

Відділ державного нагляду  за дотриманням санітарного законодавства Первомайського міжрайонного управління


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора